• Exkurzia na Ľubovniansky hrad

V dňoch 8. a 9. septembra sa naši piataci vydali na cestu spoznávania minulosti našich predkov. Dejepisnú exkurziu sme začali na Ľubovnianskom hrade, kde pani sprievodkyňa viedla rozhovor so žiakmi na tému Čo je múzeum, akým spôsobom sa pamiatky dostávajú do múzea a pod. Potom naše kroky viedli tam, kde sa dostávajú poškodené zbierkové predmety, do reštaurátorskej dielne.

• Letná škola

Z našej školy sa do projektu letných škôl, organizovaných Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR zapojili žiaci s triednymi učiteľkami PaedDr. R. Česelkovou a Mgr. G. Haničákovou. Počas celého týždňa sme v Letnej škole plnili rôzne aktivity. Pri edukačných aktivitách žiaci zistili, čo si z minulého školského roka pamätajú a čo všetko je potrebné poriadne si zopakovať. Tiež sme vytvárali práce, pri ktorých sme využili individuálnu kreatívnu tvorivosť každého žiaka. Každý deň sme si našli čas aj na relaxačné aktivity. Všetko si môžete pozrieť na fotkách, ktoré sme urobili počas celého týždňa Letnej školy.

• Inkluzívna cyklotúra

Dňa 15.6.2021 sme spolu s našimi integrovanými žiakmi strávili príjemné slnečné dopoludnie na cyklotúre do Nestvillu. Zúčastnilo sa jej 17 žiakov 1.–8. ročníka. Žiaci zdolali nielen dvojkolesové prekážky, ale prekonali aj samých seba. Vek a ročník nehrali žiadnu rolu, všetci spolu kooperovali, navzájom si pomáhali, spoločne sa zahrali na detskom ihrisku. Všetkým deťom patrí obrovská pochvala za vzorné správanie počas celého výletu.

• Piknik v ŠKD

Nevyužiť krásne slnečné dni na piknik na čerstvom vzduchu by bolo hádam škoda. Deti v školskom klube detí zbožňujú pobyt vonku, a preto priestory na školskom dvore boli ako stvorené na piknikovú párty. Jedenie, sedenie a hry na dekách sa deťom veľmi páčilo, len nech nám takéto počasie vydrží do konca školského roka.

• Matematický klokan

Matematický klokan je obľúbená matematická súťaž, do ktorej sa tento rok zapojilo 34 011 žiakov z celého Slovenska. Medzi nimi aj 47 žiakov našej školy, vrátane najmenších prvákov. Deväť žiakov – Tamara Macková (1.C), Samuel Pavlík (1.D), Matej Šak (1.D), Filip Richter (1.D), Laura Vantrobová (2.D), Laura Malá (5.A), Olívia Demurová (5.A), Marko Vantroba (6.A), Michal Semančík (6.A) a Valentina Šestáková (7.A) sa zaradilo medzi úspešných riešiteľov (ich úspešnosť bola viac ako 90%).

• 1.jún – MDD v ŠKD

Deti sú našou budúcnosťou a pripomínajú nám našu minulosť. Obdivujeme ich úprimnosť a spontánnosť. Deti nám prinášajú šťastie a radosť. Dnes sme to šťastie a radosť prežili všetci spoločne. Deti sú našou budúcnosťou a pripomínajú nám našu minulosť. Obdivujeme ich úprimnosť a spontánnosť. Deti nám prinášajú šťastie a radosť. Dnes sme to šťastie a radosť prežili všetci spoločne.

• Zvonenia

Štvrtok 23. 9. 2021