• Hviezdoslavov Kubín

Dňa 14.3.2019 mali priaznivci umeleckého prednesu pekné stretnutie. Školského kola súťaže Hviezdoslavov Kubín v 1. kategórii sa zúčastnilo 24 interpretov. Na ďalší deň 15.3.2019 pokračovala slávnosť umeleckého slova aj na 2. stupni školy. Recitátori v 2. a v 3. kategórii podali veľmi pekné výkony. Všetkým oceneným srdečne blahoželáme a postupujúcim prajeme veľa úspechov na okresnom kole.

• Talent najmenších – školské kolo

Aj naši najmenší žiaci nám chcú ukázať svoj talent. Preto sme sa 13.3.2019 stretli s najlepšími talentmi z každej triedy na školskom kole súťaže „Talent najmenších.“ Žiaci súťažili v speve a v prednese. Na okresnom kole nás budú reprezentovať K. Kičurová, J. Markovičová, E. Salamonová, P. Sklenár, M. Tokarčík. Všetkým deťom blahoželáme.

• Keď nám „chutí“ angličtina

Učiť hravou formou a prelínať získané vedomosti s každodennou realitou je jedným z hlavných zámerov pri učení sa cudzích jazykov. Žiaci 6. ročníka si rozšírili slovnú zásobu týkajúcu sa jedla prostredníctvom krátkych dialógov v reštaurácii, ale aj stručným dynamickým opisom jablkového múčnika s posýpkou (Apple crumble).

• Maslenica

Dopoludnie plné nezabudnuteľných zážitkov a príjemnej atmosféry. Aj takto sa dá charakterizovať podujatie ruštinárov Maslenica, ktoré už deviaty rok zorganizovala SOŠ sv. Klementa Hofbauera v Podolínci 5. marca 2019. Maslenica je najstarší ruský ľudový sviatok, ktorým sa ľudia lúčili so zimou a vítali jar.

• Šaliansky Maťko 2019 – krajské kolo

Dňa 27. 2. 2019 sa uskutočnil na ZŠ na Májovom námestí v Prešove 26. ročník krajskej súťaže v prednese slovenskej povesti Šaliansky Maťko 2019. V tejto obľúbenej recitačnej súťaži reprezentovali našu školu, mesto aj okres Stará Ľubovňa v prvej kategórii Marek Imrich z 3.C, ktorý získal čestné uznanie a v tretej kategórii Monika Tomusová zo 7.B.

• Valentínsky ples

„Už ako malá som chcela mať na sebe krásne šaty, čarovné črievičky a mamine korále. A dnes sa mi ten sen splnil.„ Možno aj tieto slová prebehli mnohým dievčatám, ktoré sa pripravovali na ples, v ich mysliach. Vo štvrtok, 14. februára, sa na našej škole už sedemnásty krát konal Valentínsky ples, kde si všetci zúčastnení prišli na svoje.

• Hviezdoslavov Kubín
      • Talent najmenších
      • Keď nám „chutí“ angličtina
      • Maslenica