• Spolu vieme viac

• Plagát projektu : Spolu_vieme_viac.pdf

Popis projektu :

Základná škola Komenského 6 realizuje projekt s názvom „Spolu vieme viac“ zameraný na zabezpečenie rovnakého prístupu ku kvalitnému vzdelávaniu pre žiakov so ŠVVP a zlepšeniu ich výsledkov a kompetencií.  Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje.

Cieľ projektu:

Zvýšiť inkluzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov

Na dosiahnutie cieľa realizuje škola dve aktivity, po ktorých realizácií očakávame zmenu:

1. Hlavná aktivita projektu: Podpora inklúzie prostredníctvom asistentov učiteľa pre žiakov so zdravotným znevýhodnením. Hlavná aktivita projektu je zameraná na prácu 3 asistentov učiteľa pre žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami so zdravotným znevýhodnením na základe odporúčaní z centra pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie. Cieľom aktivity zameranej na činnosť asistentov učiteľa je utváranie vhodných podmienok pre vzdelávanie s dôrazom na uplatňovanie rovnakého prístupu ku vzdelaniu zlepšenie školských výsledkov žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, ktoré budeme na konci projektu overovať pomocou výsledkov žiakov za dosiahnuté roky.
        1. Hlavná aktivita projektu: Podpora inklúzie prostredníctvom špeciálneho pedagóga. Hlavná aktivita projektu je zameraná na činnosť špeciálneho pedagóga pre 20 žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. Cieľom uvedenej aktivity je zlepšenie študijných výsledkov žiakov ohrozených školským neúspechom – výstup uvedenej aktivity bude merateľný na základe klasifikácie a zlepšenia stavu žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami zaradenými do hlavných aktivít projektu.

Hlavné aktivity projektu budeme realizovať 36 mesiacov, od 01/2018 – 12/2020.