Profil školy

ZŠ Komenského 6 je typická moderná sídlisková škola, ktorá je svojou priateľskou atmosférou otvorená okoliu, zameraná na prevenciu problémov, investujúca do žiakov a zamestnancov a majúca  stratégiu na neustále zvyšovanie kvality.

Celý pracovný tím vníma kvalitu ako súčasť všeobecnej kultúry a prostriedok k zvýšeniu spokojnosti partnera, čoho dôkazom sú dlhodobé výborné výsledky žiakov v celonárodných testovaniach, predmetových olympiádach na rôznych úrovniach, a tiež súťažiach športového, prírodovedného či humanitného zamerania.

Škola optimalizuje učebné osnovy vo vlastnom vzdelávacom programe, ktorý zahŕňa  aj problematiku začlenených žiakov a žiakov so špeciálnymi výchovnovzdelávacími potrebami. Vďaka výhodnej polohe a multifunkčnému športovému areálu sa  profiluje smerom k vráteniu športu medzi žiakov.

Okrem dôrazu na proces výchovy a vzdelávania a komplexný rozvoj osobnosti našich žiakov sa veľmi aktívne prostredníctvom rôznych inštitúcií zapája do života užšej i širšej komunity mesta a okolia.

ZŠ Komenského 6 v súčasnosti poskytuje vzdelávanie 592 žiakom v 27 triedach. Počas vyučovania je v troch pavilónoch školy k dispozícii 15 moderne vybavených odborných učební, 3 telocvične, 2 herne, kultúrno-spoločenská miestnosť s pódiom, átrium, ekologická učebňa vo školskom dvore, pestovateľský pozemok, dielne, knižnica a priľahlý športový areál. V priestoroch školy sa tiež nachádza alokované pracovisko materskej školy.

Plne odbornú a kvalifikovanú výučbu zabezpečuje  aktuálne 52 pedagogických zamestnancov a 18 technicko-hospodárskych zamestnancov. Školská jedáleň denne poskytuje pestrú, vyváženú stravu. Doplnkové stravovanie zabezpečuje školský bufet a mliečne automaty. Hygiena, údržba a modernizácia školy je jednou z dôležitých priorít.

Školský klub detí

• výchovný program sa realizuje v 6 oddeleniach
  • činnosť začína denne už pred vyučovaním, a to od 6:30 hod. do 17:00 hod.
  • v závislosti od dopytu je klub v prevádzke  aj počas vedľajších prázdnin a časti hlavných školských prázdnin

1. stupeň ZŠ

• výučba prebieha v 13 triedach
  • triedy sú vybavené modernou IKT technológiou