• Založenie základnej školy

2. september 1985 – prvý deň školského roku v novom mierovom ráne, do akých sa prebúdzame už 40 rokov. Pre nás, učiteľov, i 276 žiakov bol o to vzácnejší, že sme ho začali v novej modernej budove Základnej školy na Ul. Komenského. Súdruhovia učitelia sa zúčastnili slávnostného otvorenia školského roku na ZŠ – ČA a Svaljavská, odkiaľ prevzali žiacke kolektívy 5.-7. ročníkov. Slávnostný prejav pri odovzdaní objektu 1. stupňa ZŠ do užívania predniesol podpredseda ONV súdr. RSDr. V. Kupec. Zdôraznil, že nový školský rok kladie na učiteľov, žiakov, rodičov náročnejšie povinnosti. Bude vyžadovať svedomité plnenie každodenných úloh, plné sústredenie na prácu v škole. V novom prostredí privítal žiakov i učiteľov aj súdr. riaditeľ M. Gergely. Do nového školského roku im poprial veľa pracovného elánu. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnil tajomník OV KSS M. Pokrivčák, podpredseda ONV V. Pencjak, poslanec VS KNV pre Staroľubovniansky okres J. Kovaľ, zástupcovia Agrostavu a OPS.

Obsadenie školy

Súdr. riaditeľ: M. Gergely

Súdr. zástupca: A. Schneider

I.A – súdr. uč. A. Ferencová

I.B – súdr. uč. M. Hurkalová

I.C – súdr. uč. A. Sakalová

V.A – súdr. uč. K. Solárová

V.B – súdr. uč E. Reklová

VI.A – súdr. uč. D. Marťáková

VI.B – súdr. uč. PeadDr. M. Bujnová

VII.A – súdr. uč. J. Bukovič

VII.B – súdr. uč Z. Konrádyová

Vých. pracovníci: súdr. A. Sumilasová, M. Zimová, M. Mosorjaková

Tech. pracovníci: súdr. J. Vojtek, H. Varcholová, J. Pompová

Skupinová vedúca: Viera Štupáková, súdr. uč. Mária Klejová, Beáta Olejárová

31. decembra 1985 bol daný do užívania objekt vedenia školy. Jeho súčasťou sú miestnosti pre vedenie školy (súdr. riaditeľ a súdr. zástupca), miestnosť pre skupinovú vedúcu, zborovňa, čitáreň, zubná ambulancia, sklad učebných pomôcok a vestibul.

Zdroj: KRONIKA ŠKOLY

Základná škola Komenského 6 v Starej Ľubovni na slávnostnej akadémii 19.11. 2010 si pripomenula 25. výročie svojho založenia.