• Súťaž o najkrajšiu tekvicu
     • Súťaž o najkrajšiu tekvicu

      Aj tento školský rok krásne vyzdobené tekvice zaplavili zborovňu školy. I keď sviatok Halloween je udomácnený skôr v západných krajinách, u nás sa tekvice vyrezávali dávno predtým ako sem prenikli vplyvy západného sveta. Vyrezávanie tekvíc sa stalo obľúbenou aktivitou i našich detí, na ktorú sa tešia každý rok. Aj tento školský rok sa súťažilo. Do súťaže sa zapojilo 33 detí. Hlavnú cenu získala Karin Anna Fröhlichová z 2.B triedy za tekvicu – jednorožca. Tekvice boli naozaj krásne, preto sme ocenili všetkých súťažiacich.

      Ceny sa udeľovali za najväčšie, najvyrezávanejšie, či netradičné tekvice. Najstrašidelnejšou bola COVID – tekvica. Nech už nás strašia iba tekvice...

    • Šarkorúškariáda
     • Šarkorúškariáda

      Každoročne koncom októbra jesennú oblohu nad ZŠ Komenského ovládnu šarkany. Tohto roku to bolo iné. Je tu „korona čas“ a tak sa súťažilo v rámci tried. Deti tomuto podujatiu vymysleli aj aktuálny názov – „Šarkorúškariáda“. Behali sme so šarkanom a s rúškom. Pestrofarebné divadlo zažili deti v dňoch 21. – 23. októbra. Súťažilo sa v 3 disciplínach – O najvyššie letiaceho šarkana, O najvytrvalejšieho šarkana a O najkrajšieho „po domácky“ vyrobeného šarkana.

      Víťazi získali pekné ceny, ocenená však bola snaha všetkých súťažiacich. Strávili sme príjemný čas na čerstvom vzduchu. O rok sa tešíme na starú známu ŠARKANIÁDU.

    • V našej škole vonia lipa...
     • V našej škole vonia lipa...

      „Lístok z lipy spadol mi, čo naznačiť chcel by mi? Ide jeseň a či zima? Teplé leto opúšťa ma.“ Pri príležitosti Medzinárodného dňa stromov (20.10.) sa priestor našej školy premenil na lipovú alej. Poďte sa spolu s nami pozrieť na práce vašich detí, ktoré sa zážitkovým učením cez rôzne predmety naučili nové informácie o lipe.

       

    • Nech táto biela pastelka otvorí oči každému vidiacemu...
     • Nech táto biela pastelka otvorí oči každému vidiacemu...

      Milí učitelia, milí žiaci. Pri vchode do našej základnej školy si iste všimnete bielu papierovú pokladničku. Veríme, že ju neobídete len tak bez povšimnutia. V tejto bielej obyčajnej, papierovej pokladničke bude drobnými mincami vyjadrená naša úcta k detičkám, ktoré nemôžu vidieť farby sveta, nemôžu vidieť svoju mamu, ocka, brata či sestričku. Nevidia farby autíčok, bábik , kníh, písaniek či farby lega. Skúsme sa pristaviť pri tejto krabičke....  , vložme tam mincu či dve.... vložme tam kúsok svojho srdca.

      Papierová pokladnička bude vo vestibule našej základnej školy do konca novembra 2020. Prosím, nepíšte po nej, netrhajte ju, neničte... Vyzbierané peniažky poslúžia na rôzne aktivity či kompenzačné pomôcky pre slabozraké a nevidiace deti.

      Ď A K U J E M E