• Workshop: Hlad a chudoba

• 4.6.2021 sa uskutočnil prvý workshop žiakov zapojených do projektu Erasmus +, MESI.

Tento workshop bol zameraný na tému HLAD A CHUDOBA. Deň sa začal zbierkou potravín do potravinovej banky pre sociálne slabšie rodiny v našom okolí, do ktorej sa zapojili žiaci, rodičia i priatelia školy. Zbierka bola zorganizovaná v spolupráci s mestom Stará Ľubovňa, ktoré nám pomohlo s následnou distribúciou potravín rodinám, ktoré to najviac potrebujú. Neskôr sa žiaci zúčastnili prezentácie žiačok 7.A triedy, Vivien Krulčíkovej a Viktórie Kancianovej, v ktorej sa dozvedeli o príčinach a dôsledkoch chudoby vo svete i na Slovensku. Nasledovala otvorená diskusia a tvorivá dielňa, v ktorej žiaci vytvorili informačné nástenky, aby zvýšili povedomie o probléme chudoby aj u svojich spolužiakov. Na záver si žiaci pozreli videopozdravy od žiakov všetkých partnerských škol zapojených do projektou MESI.

Fotoalbum: MESI Workshop: Hlad a chudoba