• Okresné kolo Geografickej olympiády

Dňa 5. februára 2021 sa konalo online formou okresné kolo Geografickej olympiády v troch kategóriách pre žiakov 5. až 9. ročníka. Našu školu reprezentovalo päť žiakov. V kategórii G (5. roč.) MATÚŠ FÁBA z 5.A získal 2. miesto, v kategórii F (6. a 7. roč.) MICHAL SEMANČÍK zo 6.A obsadil 1. miesto a RAFAEL GONTKOVIČ zo 6.B obsadil 2. miesto, v kategórii E (8. a 9. roč.) žiačka SOFIA FÁBOVÁ z 8.C obsadila 1. miesto. Medzi úspešných riešiteľov sa vo svojej kategórii zaradila Ema Gajdošová zo 7.A. Úspešným riešiteľom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Literárna súťaž - DÚHA

Aj tento rok je možné zapojiť sa do celoslovenskej súťaže organizovanej Ľubovnianskym osvetovým strediskom pod názvom DÚHA. Ak rád literárne tvoríš, vyber si jednu z dvoch tém a svoju prácu pošli triednej pani učiteľke cez Edusprávu. Bližšie informácie nájdeš na plagáte: sutaz_DUHA.jpg

• Krajské kolo Technickej olympiády

Dňa 4. februára 2021 Katedra fyziky, matematiky a techniky, Fakulty humanitných a prírodovedných vied PU v Prešove organizovala online KRAJSKÉ kolo TECHNICKEJ OLYMPIÁDY v dvoch kategóriách – A a B. Našu školu a mesto reprezentoval v silnej konkurencii žiakov škôl Prešovského kraja žiak Michal Derevjaník zo 7.A ako víťaz OKRESNÉHO kola TO. Umiestnil sa na krásnom 4. mieste v kategórii B. Michalovi blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy a mesta.

• Prikrmovanie vtáčikov v zime

Prikrmovať vtáky má význam počas chladných dní, kedy si ťažšie nájdu dostupnú potravu. Mnohé druhy vtákov na jeseň a zimu odlietajú do teplých krajín, no sú tu aj také, ktoré ostávajú a studenú zimu musia prežiť. Vtedy záleží aj na nás, aby sme sa o nich postarali. Už v decembri sme sa so žiakmi naučili, prečo a ako je potrebné prikrmovať vtáčiky a zvieratká v zimnom období.

• Zvonenia

Sobota 27. 2. 2021