• Miss bábika

Spinkaj sladko, snívaj sen medový, spinkaj sladko, do čižiem míľových... takto sladko zneli slová piesne našej žiačky Emky Imrichovej z I.D triedy, ktorá sa zúčastnila súťaže Miss bábika v CVČ v Starej Ľubovni. V kategórii Kreativita obsadila 1.miesto. Podarilo sa jej vytvoriť najkrajší pozdrav pre svoju bábiku Danielu. Veľmi vydarené, humorne ladené číslo predviedla i Janka Markovičová z 2. C triedy, ktorá nás na tejto súťaži reprezentovala už po druhýkrát. Ďakujeme dievčatá.

• Krajské kolo Technickej olympiády

Dňa 5. februára 2020 sa na Katedre fyziky, matematiky a techniky, Fakulty humanitných a prírodovedných vied PU v Prešove konalo KRAJSKÉ kolo TECHNICKEJ OLYMPIÁDY v dvoch kategóriách – A a B. V silnej konkurencii žiakov škôl Prešovského kraja Žiaci našej školy Kohút Tomáš z 9.B a Chaba Michal z 8.B obsadili krásne 3. miesto v kategórii A.

• Finančná olympiáda

Finančná olympiáda, ktorej sa zúčastnilo štvorčlenné družstvo 8. - 9. ročníka v zložení Lívia Jančišinová (9.B), Sandra Lazorčáková (8.B), Alexander Matúš Mertin (9.A) a Ján Lazorčák (9.B) dala možnosť našim žiakom otestovať a porovnať si úroveň svojej finančnej gramotnosti. Súťaž organizovala Obchodná akadémia. Regionálneho kola 1.ročníka tejto súťaže sa zúčastnilo 12 družstiev.

• Matematická olympiáda

Dňa 29. januára 2020 sa v CVČ v Starej Ľubovni konalo obvodné kolo Matematickej olympiády v dvoch kategóriách – Z5 (5. ročník) a Z9 (9. ročník). Víťazstvá v oboch kategóriách si vybojovali naše žiačky. Tento úspech podčiarkli ďalšie dve dievčatá, ktoré získali tretie miesta. Úspešným žiakom blahoželáme, ďakujeme za reprezentáciu školy a deviatačkám držíme palce na krajskom kole MO, ktoré ich čaká v marci. Výsledky:

• Šaliansky Maťko

Už po 27.krát sa 17.1.2020 Centrom voľného času v Starej Ľubovni ozývali tajomné príbehy ukryté v slovenských povestiach na okresnom kole súťaže Šaliansky Maťko. Tejto recitačnej súťaže sa zúčastnili aj naše žiačky a úspešne sa prerecitovali medzi najlepších. Na okresné kolo sa zo školského kola prebojoval aj žiak zo IV. C Marek Imrich, ktorý reprezentoval našu školu v II. kategórii. Výhercom blahoželáme.

• Karneval

Milí žiaci prvého stupňa našej školičky! hoc už nie ste maličkí, veríme, že i tak sa tešíte, na Karneval, na ten skvelý farebný bál, plný masiek, tanca a zábavy! Tak nech sa nám spoločne vydarí! Dávame Vám na známosť, že 25. 2. príde do našej školy HOSŤ! A bude s ním veselo! Ukážete svoju, fantáziu a šikovnosť, či už Vašu, či Vašich tatkov a mám, Možno prídu žiaci, možno včeličky, roboti, strigy, kozmonauti, možno mačičky..., necháme sa prekvapiť! Tak sa príďte všetci zabaviť!

• Zvonenia

Nedeľa 23. 2. 2020

• Krajské kolo Technickej olympiády
      • Miss bábika