- O projekte
- Vzdelávanie učiteľov na Islande
- Erasmus Days 2023
- Mobilita žiakov v Španielsku
- Deň bez áut
- Medzinárodný deň stromov
- Workshop Erasmus+
- ECO projekty našich žiakov
- Slnko svieti na školu
- Prípravná návšteva v Ozenne
- Svetový meteorologický deň
- Volos dobrodružstvo: EKO-učenie v Grécku!
- Greenfluenceri a energia
- Deň Zeme
- Mobilita žiakov na Slovensku
- Mobilita žiakov v Poľsku
- Schoolink - konferencia pre koordinátorov
- Do divočiny: výučba udržateľnosti
- Deň Erasmus+
- ERASMUS+ v Belgicku
Mobilita žiakov na Slovensku
Študenti z Grécka a Španielska objavujú krásy Slovenska a spoznávajú dôležitosť ochrany životného prostredia!
Minulý týždeň, od 18.5 - 25.5.2024, naša škola s hrdosťou privítala študentov z Grécka a Španielska v rámci programu Erasmus+. Týždenný pobyt sa zameral na tému životného prostredia, ktorá je ústrednou témou našej Erasmus akreditácie. Cieľom programu bolo oboznámiť študentov s krásami Slovenska a zároveň im zdôrazniť dôležitosť ochrany našej planéty.
Program bol nabitý aktivitami, ktoré študentom umožnili zažiť rôznorodú krásu Slovenska a zároveň sa naučiť o environmentálnych otázkach. Jedným z vrcholov týždňa bolo spoznávanie lesa vďaka lesným hrám a aktivitám organizovaným Centrom voľného času v Starej Ľubovni. Študenti sa prechádzali po lesoparku pod majestátnym hradom Ľubovňa a zúčastňovali sa rôznych hier a aktivít, ktoré im pomohli spoznať flóru a faunu regiónu.
Ďalším dobrodružstvom bol adrenalínový rafting po rieke Pieniny. Študenti si tak vychutnali krásu Pieninského národného parku a zároveň si vyskúšali svoje sily a odvahu. Tí, ktorí hľadali pokojnejší zážitok, sa zúčastnili prechádzky Belianskou jaskyňou, ktorá je známa svojimi impozantnými stalagmitmi a stalagnatmi.
Týždeň pokračoval návštevou lokálnej farmy Toporec v dedinke Toporec. Študenti sa dozvedeli o tradičnom slovenskom poľnohospodárstve a ochutnali chutné domáce produkty.
Program taktiež zahŕňal návštevu malej továrne na pestovanie a produkciu čaju Agrokarpaty v dedinkách Plaveč a Plavnica. Študenti mali možnosť dozvedieť sa o procese pestovania a spracovania čaju a ochutnať rôzne druhy slovenských čajov.
Okrem toho navštívili Ľubovnianske kúpele, kde sa oboznámili s unikátnymi minerálnymi prameňmi a ich liečivými účinkami.
Program študentskej mobility bol veľkým úspechom a všetci účastníci si ho užili. Študenti z Grécka a Španielska si odniesli domov nezabudnuteľné zážitky a cenné poznatky o Slovensku a jeho životnom prostredí. Sme presvedčení, že tento program im pomôže rozvíjať ich environmentálne povedomie a inšpiruje ich k zodpovednému správaniu k našej planéte.
39