• Deň Zeme
     • Deň Zeme

      Žiaci našej školy spolu s ich učiteľkami, vychovávateľkami si pri tejto príležitosti pripravili rôzne aktivity zamerané na ochranu prírody a recykláciu odpadkov. Nezabudli ani na upratovanie okolia školy. Veď ani našej škole nie je ľahostajný osud našej Zeme, prírody, nášho okolia. Ďakujeme všetkým žiakom a učiteľom, ktorí sa do tejto akcie zapojili.

      Deň Zeme si pripomíname 22. apríla. Tento sviatok vznikol v roku 1970 ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Iniciátorom bol senátor Spojených štátov z Wisconsinu, Gaylord Nelson. Jeho cieľom je pripomenutie si závislosti na pokladoch, ktoré nám ponúka naša planéta, Zem.

    • Aj múdra sova chodí do školy
     • Aj múdra sova chodí do školy

      Každú stredu prináša deťom nové poznatky, chodí s nimi na prechádzky, učí sa s nimi, deti sa učia o prírode. Pomocou aktivít Dobre vedieť o prírode v Škd rozvíjame záujem detí o prírodu návštevou sokoliarskych dravcov: Feri - plamienka driemavá  a Max - sokol pestrý v spolupráci s OZ SOKOLIARI MAJSTRA VAGANA. Učíme sa postupne individuálne ako sa správať a komunikovať s dravcom na rukavici, odbúrať strach a rozvíjať záujem o prírodu. Feri sa s deťmi učí nové veci napr. ako si vytvoriť svoj Minecraft skin offline alebo kde správne napísať y.  @ Veronika Pacoltová @Miroslava Kvokačková @Sokoliari majstra Vagana