• Pasovanie prvákov

Týždeň od 7. 10. – 11. 10. 2024 bol pre prvákov veľmi významný. Boli pasovaní za riadnych žiakov ZŠ Komenského. Nebolo to však jednoduché. V príslušný deň museli prváci plniť rôzne úlohy. Veď súčasťou pasovačky bola Športová olympiáda, ktorá pozostávala z 9 disciplín (skok do diaľky, kotúľanie lôpt, ľah-sed, výdrž v zhybe, predklon na lavičke, palica, vlajková naháňačka, člnkový a vytrvalostný beh).

Každú úlohu však hravo zvládli. Keď úspešne zdolali všetky prekážky, čakalo ich Pasovanie. Po zložení prváckeho sľubu ich triedne učiteľky veľkou ceruzou pasovali a tak prijali do cechu školského. Prevzali si Pamätný list, ktorý im bude tento dôležitý okamih v ich živote pripomínať.

Veľa šťastia, prváci!

• Zážitkové učenie na farme

Dňa 10. 10. 2024 prváci navštívili Nestville Farm v Hniezdnom, kde mali možnosť pozorovať život zvierat zblízka. Nachádzali sa tam známe aj menej známe zvieratá rôzneho vzrastu a druhu.  V expozícií Kravičkovo, Ovečkovo, Kozičkovo videli rôzne druhy domácich zvierat. Ich pozornosť upútali aj cudzokrajné zvieratká – klokan, papagáj a lama. Učili sa a zároveň aj vybláznili na šmýkačke, hojdačkách a preliezačkách. Bolo to príjemne strávené dopoludnie (učenie) v prírode.

• Zber papiera

Aj v tomto školskom roku 2024/2025 pokračujeme v zbere papiera. Papier sa odovzdáva iba na JEDNOM MIESTE, a to: Zberné suroviny UNO- Džunda Ján, na Továrenskej ulici č. 827/7 (v blízkosti vlakovej stanice). Papier je možné odovzdať v každý pracovný deň, v čase 7:00 – 15:30. Zber papiera bude prebiehať v mesiacoch október 2024-máj 2025. Potvrdenie, ktoré vám bude pri zbere vystavené, žiaci odovzdajú svojmu triednemu učiteľovi.

• Európsky deň jazykov

26. septembra sme si pripomenuli Európsky deň jazykov. Učitelia cudzích jazykov viedli vyučovacie hodiny v duchu „turizmu“ . Najmladší žiaci 5.ročníka sa streli pri anglickom čaji, kde zdieľali ich cestovateľské sny. Žiaci 6. ročníka si overili svoje vedomosti pri kvíze o Spojenom Kráľovstve. Siedmaci, ako správni turisti navštívili miesto, kde sa dá v prvom rade dobre načerpať energia na zvládnutie všetkých pamiatok.

Školská kuchynka sa zmenila na kaviareň, v ktorej si dievčatá pripravili sladké raňajky- typické americké lievance s javorovým sirupom a chlapci slané raňajky- typická anglická omeleta so slaninou. Starší žiaci predviedli role- play, kde predviedli rôzne nepredvídané situácie, s ktorými sa pri cestovaní turisti musia popasovať. Deviataci vycestovali do Londýna a New Yorku. Podľa indícii hľadali najvyhľadávanejšie turistické lokality v týchto metropolách.