• O projekte

• V školskom roku 2022/2023 naša škola získala akreditáciu projektu Erasmus +.

Erasmus+ je program Európskej únie, ktorý podporuje aktivity v oblasti vzdelávania, odbornej prípravy, mládeže a športu. Pôvodný Erasmus naštartoval svoje pôsobenie v roku 1987. Za posledných 30 rokov sa program výrazne rozrástol a poskytol príležitosti takmer desiatim miliónom ľudí. Otvorením programu dostali mnohí ľudia všetkých vekových kategórií a rôznych spoločenských vrstiev možnosť študovať, školiť sa, spolupracovať na medzinárodných projektoch a získať nové skúsenosti v zahraničí. Pridelenie akreditácie potvrdzuje, že naša škola s cieľom rozvoja vytvorila strategický plán pre realizáciu vysoko kvalitných projektov s dopadom na našu bežnú činnosť a aktivity. Naša Erasmus plán zameraný na environmentálnu výchovu a nazvali sme ho Greener school, čiže Zelenšia škola.

VÝHODY AKREDITÁCIE NA ERASMUS+

Stabilné financovanie

Naša škola sa môže spoľahnúť, že každoročne získa podporu z programu v podobe finančných prostriedkov určených na nové aktivity v oblasti mobility.

Vytváranie vlastnej stratégie

Akreditácia na Erasmus nám umožňuje určiť si vlastné ciele a tempo, akým budeme tieto ciele implementovať. Navyše svoj plán môžeme priebežne upravovať tak, aby bol stále aktuálny.

Investícia do budúcnosti

Vďaka stabilnému prístupu k finančným prostriedkom sa môžeme sústrediť na dlhodobé ciele. Aktivity v oblasti mobility môžu pozdvihnúť kvalitu výučby a vzdelávania na našej škole na novú úroveň.

Príležitosti na rast

Vďaka akreditácii máme možnosť vyskúšať nové druhy aktivít alebo spolupracovať s novými partnerskými organizáciami.

Akreditáciu máme pridelenú do  31. decembra 2027