• Volos dobrodružstvo: EKO-učenie v Grécku!

• Vybraní žiaci ôsmeho a deviateho ročníka z našej školy sa zúčastnili nezabudnuteľnej študentskej mobility do mesta Volos v Grécku od 13. do 20. apríla 2024. Táto mobilita bola realizovaná pod záštitou programu Erasmus+ a zamerala sa na environmentálne povedomie a aktivitu, čo je súčasťou našej akreditácie “Greener school”.

Program hostili grécki študenti a okrem úchvatných výletov do dedinky Makrinitsa, a Meteoru, nádherne jedinečné miesto, študenti aktívne prispeli k ochrane životného prostredia. Čistili pláž, prezentovali ekologické problémy oblasti a premenili recyklovateľné materiály na športové potreby, ktoré neskôr využili pri spoločných športových aktivitách.

Súčasťou programu bola aj návšteva malebnej dedinky Milies, ktorá je známa svojou tradičnou architektúrou a krásnou prírodou. Študenti sa tu dozvedeli o histórii a kultúre regiónu a mali možnosť vychutnať si prechádzky v malebných uličkách a ochutnať miestne špeciality.

Tento výlet do Volos nebol len o zábave a spoznávaní krás Grécka, ale aj o zodpovednom prístupe k životnému prostrediu a budovaní medzinárodných priateľstiev. Erasmus+ opäť ukázal svoju silu v spájaní mladých ľudí a podpore udržateľného rozvoja.