• Geografická olympiáda – okresné kolo

Po úspešnom absolvovaní školského kola naši žiaci postúpili do okresného kola geografickej olympiády, ktoré prebehlo 31. marca 2023. Žiaci súťažili v troch kategóriách. Žiaci z kategórie F a E postupujú do krajského kola. Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme a prajeme veľa šťastia v krajskom kole. Úspechy našich žiakov:

Kategória G:

1. miesto - Marián Kaleta /5.A/

2. miesto - Alexander Arendáč /5.A/

Kategória F:

1. miesto - Tobias Ciesarik /6.B/

Kategória E:

2. miesto - Michal Semančík /8.A/

• Úspechy v Pytagoriáde

V marcovom okresnom kole Pytagoriády reprezentovalo našu školu v šiestich kategóriách 51 žiakov, ktorí uspeli v školskom kole. Najväčší úspech dosiahli štvrtáci Dávid Mezeš (IV.A) – 1. miesto , Richard Haľko (IV.C) – 3.miesto. Výborné výsledky dosiahli aj tretiaci, ktorí mali v tejto súťaži premiéru. Od najvyšších umiestení ich delili len minúty, možno sekundy, keďže v tejto súťaži ide nielen o správne výsledky, ale rozhoduje aj čas riešenia.

Úspešnými riešiteľmi okresného kola sa stali títo žiaci:

P8 – Lukáš Mindek (VIII.A)

P7 – Matúš Fába (VII.A), Marianna Hnatová (VII.A)

P6 – Sebastián Dulák (VI.A)

P5 – Petra Nedoroščíková (V.C), Diana Pečarková (V.A)

P4 – Tomáš Arendáč (IV.D), Lukáš Lisý (IV.C), Jozef Pružinský (IV.B)

P3 – Filip Richter, Samuel Pavlík, Matej Šak (III.D), Oliver Barinka, Lara Mária Gdovjaková (III.C) Sebastián Stašák, Tomáš   Dudáš (III.A), Ján Vojtek, Júlia Miklušová, Bianca Ochotnická, Lívia Kontrová (III.B)

Kompletné výsledky sú dostupné tu: P3-P5 ,  P6-P8

• Kráľ čitateľov

24. marca 2023 sa stretlo 24 súťažiacich – žiakov 1. stupňa, aby súťažili o titul „Kráľ čitateľov“.  Súťaž preveruje čitateľské zručnosti detí a schopnosť čítať s porozumením. Súťažilo sa v 3 kategóriách. Najlepšími čitateľmi sa stali: Tomáš Bujňák /2.C/, Simonka Gergelčíková /2.B/, Sabínka Podsklanová /2.B/,  Riško Imrich /3.B/, Samuel Pavlík /3.D/, Tomáš Dudáš /3.A/, Lukáš Lisý /4.C/, Richard Haľko /4.C/ a Jožko Pružinský /4.B/. Blahoželáme!