• Olympiáda v ruskom jazyku

Žiaci 9.ročníka, ktorí sa učia ruštinu, mali možnosť uplatniť svoje vedomosti a zručnosti z tohto jazyka v školskom kole Olympiády v ruskom jazyku. Popasovali sa s textom a zadaniami zameranými na počúvanie s porozumením, zvládli aj čítanie s porozumením a riešenie priradených úloh, tretiu časť tvoril kulturologický test. Na 1.mieste sa umiestnila Tamara Kollárová (9.A), druhé miesto získala Petra Česáková (9.B) a tretie Nicolas Joshua Urban (9.B). Blahoželáme.

• Šaliansky Maťko - školské kolo

ňa 12. januára 2023 sa v našej škole uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Šaliansky Maťko. V prednese slovenských povestí si medzi sebou zmerali sily žiaci 2. až 7. ročníka, spolu 27 žiakov, ktorí súťažili v troch kategóriách. Tento rok postupujú do okresného kola dvaja žiaci z každej kategórie.

Vyhodnotenie:

I. kategória:

1. miesto: Tomáš Dudáš, III.A
            2. miesto: Viktória Tokarčíková, III.D
            3. miesto: Timea Murcková, II.A

II. kategória:

1. miesto: Tomáš Arendáč, IV.D
            2. miesto: Štefan Štelmach, IV.A
            3. miesto: Viktória Iľkovičová, V.B

III.kategória:

1. miesto: Lukáš Turek, VII.A
            2. miesto: Emma Sivulková, VI.C
            3. miesto: Bianka Gergelčíková, VI.C

Všetkým prednášajúcim ďakujeme za záujem a účasť v školskom kole a postupujúcim prajeme veľa úspechov v okresnom kole súťaže, ktoré sa uskutoční 20. januára 2023.